informacje

Spotkania w BlackBook są prowadzone od 2003 roku w Gliwicach. Naszym celem jest rozwijanie i kształtowanie wiedzy z zakresu fotografii, niezbędnej teorii i historii, jednak w szczególności nastawieni jesteśmy na doskonalenie praktyki.

Uczestnicy warsztatów, z powodzeniem, doskonalą swoje szlify w szkołach fotograficznych we Wrocławiu (Kwadrat), Łodzi (PWSFTviT), Warszawie (AF, EAF), Katowicach (WRiTv) oraz Opawie (ITF). Zdjęcia uczestników kursów i warsztatów można oglądać na wystawach i pokazach fotograficznych w Polsce i za granicą. Szkolenia fotograficzne pod szyldem BlackBook umożliwiły zainwestowanie w pomysły sprzyjające pracy zawodowej i gromadzeniu doświadczenia.

Instruktorzy i wykładowcy - to pasjonaci, czynni fotografowie, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Indywidualne podejście do każdego z uczestników procentuje w znakomitych realizacjach fotograficznych. BlackBook - to również spotkania ze specjalistami z zakresu fotografii i sztuki.

Współpracujemy z Magazynem Fotografii Dokumentalnej 5klatek, Instytutem Fotografii proFotografia oraz Związkiem Polskich Artystów Fotografików. Z inicjatywy BlackBook powstała instytucja zrzeszająca miłośników i entuzjastów fotografii, której celem jest edukacja oraz wspólne działania - Akademia Widzenia.

www.BlackBook.pl