piątek, 16 października 2009

Krzysztof Kieślowski2 komentarze:

  1. ładna kolekcja Kieślowskiego. koniec końców to być może najważniejszy polski reżyser okresu PRLu. Jednak teraz nie mogę się oprzeć wrażeniu, że czas współczesny wcale nie nadaje się dla jego twórczości. tym gorzej dla współczesności

    OdpowiedzUsuń
  2. Pewnie dlatego, ze Kieslowski siega do strefy, ktora gdzies umyka w krzykliwosci i bylejakosci promowanej przez reklame, komercyjne stacje telewizyjne i radiowe i ludzi o powierzchniowym postrzeganiu swiata. Jednak nasze wybory zaleza od nas samych, czy wolimy obcowac z wartoscia sama w sobie, czy czynnym promowaniu miernoty.

    Obrazy tworzone przez Kieslowskiego sa uniwersalne, jednak zrozumienie wymaga wrazliwosci. Sam wszystkiego, w tej mistyce filmow fabularnych Krzysztofa Kieslowskiego, nie rozumiem, jednak z kazdym ogladnieciem wybranych dziel odkrywam cos nowego. W tym tkwi sila.

    Poziom kina, ktory nadal mozemy obserwowac w studyjnych salach, oraz na niszowych festiwalach filmowych jest imponujacy. Warto sie jednak niekiedy sprzeciwic tworzeniu naszego zycia przez ludzi bez kompetencji. Zacznijmy na nowo zadawac pytania.

    OdpowiedzUsuń